19 Şubat Milli Piyango Sonuçları


19 Şubat Milli Piyango Sonuçları

Şubat aynın son çekilişi olan 19 Şubat Milli Piyango sonuçları her hafta olduğu gibi bu hafta da Milli Piyango bileti satın alanlar için sitemizde yayınlanıyor. Bu yıl 28 çeken Şubat ayının son çekilişi ise 28 Şubat’ta yapılacak.

19 Şubat Milli Piyango Sonuçları

19 Şubat Milli Piyango sonuçları açıklandığı gibi sitemizde yayınlanacaktır.

9 Şubat Milli Piyango Sonuçları

Geçtiğimiz haftaki 9 Şubat Milli Piyango sonuçlarında 3 milyon liralık ikramiye 4 ile çıkmıştı. Bu  iller Ankara, Hatay, İstanbul ve İzmir olmuştu. Çeyrek bilete çıkan büyük ikramiye dört ilde büyük sevinç yaratmıştı. Amorti olarak tabir edilen son rakamın 2 ve 6 olduğu 9 Şubat Milli Piyango çekilişinde şanslı rakamlarına göre bilet alanlar, bilet bedelleri kadar para ödülü kazandılar.

Milli Piyango Çekilişi Ne Zaman Yapılıyor?

Osmanlı döneminde İane Yardım Piyangosu şeklinde başlayan piyango çekilişleri 1898 yılından beri yapılıyor. Günümüzde her ayın 9., 19. ve 29. gününde yapılan Milli Piyango çekilişleri, yılbaşı zamanı son olarak 29 Kasım’da yapılıyor. Aralık ayında çekiliş yapılmıyor. Bunun yerine 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece, büyük yılbaşı çekilişi gerçekleştiriliyor. Yıl içinde yapılan çekilişlerde dağıtılan en büyük ikramiye olan yılbaşı çekilişinde biletler son hafta gelmeden tükeniyor.

Cevapla