Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

4.5 G nin Faydaları – 4.5 ye Nasıl Geçilir

4.5G’ Nin Faydaları

Fazlasıyla faydasını göreceğimiz 4.5G öncelikle hızınız çok artacak eskiye göre 10 kat fark edecek bu adresten hız testi yapabilirsiniz.

http://hiztesti.co/4-5g-hiz-testi/ adresine telefonunuz ile giriş yaparak 4.5G hızını telefonunuz açısından etkisini görebilirsiniz.

4.5G’nin 3G’ye göre çeşitli avantajları bulunuyor. 3G bağlantınızla web sitelerini gezerken bir sorun yaşamıyor olabilirsiniz, web sayfaları yeteri kadar hızlı şekilde açılıyor olabilir. Ancak 4G ile birlikte bunun daha da hızlanacağını, bir nefes alış-veriş süresinde sayfaların açılacağını bilmek 4.5G’yi istemekte biraz daha etkili olurdu. Çok daha hızlı mobil internet bağlantısı üzerinden video görüşmeleri daha iyi bir kalitede gerçekleştirilecek.

Eğer şu anda Skype veya FaceTime gibi servislerle 3G bağlantısı üzerinden görüşme yapıyorsanız, görüntünün ara sıra kötüleştiğini, pikselleşmelerin arttığını görebilirsiniz. Artan hız sayesinde videolar daha keskin olacak, böylelikle görüntülü görüşmelerin kalitesi artacak. Bu arada VoLTE gibi LTE tabanlı teknolojiler sayesinde sesli görüşmelerin kalitesi de artacak. İki kişi arasındaki çağrılar daha kısa sürede gerçekleştirilecek, öyle ki sadece 1 saniyede karşı tarafla bağlantı kurmanız bile mümkün olabilecek. Kullanıcılar internetten radyo veya müzik dinleyenler de kesintisiz hizmet alacak, yüksek kalitede müzik dinleme imkanı elde edecekler. İnternetten satın alınan şarkılar sadece birkaç saniye içinde indirilecek ve dinlemeye hazır hâle gelecek. Bu arada mobil uygulamalar da daha kısa sürede yüklenecek ve saniyeler içinde istediğiniz uygulamayı kullanmaya başlayabileceksiniz.Faydaları bunula bitmiyor artık eski telefonunuz ile izleyemediğiniz 4k videolar 4.5G uyumlu telefonunuz ile çok daha hızlı bir şekilde saniyeler içinde açılarak izlenebiliyor.Tabi bu çok cep yakar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.