Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

İHS.com.tr’den Alınan Domaini Blogger’a Taşıma Resimli Anlatım

445
İHS.com.tr’den Alınan Domaini Blogger’a Taşıma Resimli Anlatım

Domain alma işleminiz tamamlandıktan sonra mail adresinize gelen e-destek kullanıcı adı ve şifresiyle e-destek.com’a giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda aşağıda ki gibi bir panel karşımıza çıkıyor ve çıkan panelden alan adlarım kısmına tıklıyoruz

Daha sonra karşımıza sahip olduğumuz alan adlarının olduğu kısım çıkıyor. Bu kısımda Blogger’a yönlendirmek istediğimiz alan adını seçiyoruz. İlk önce yapmamız gereken DNS Zone  servisini aktifleştirmek.
Peki DNS Zone kısmını nasıl aktifleştireceğiz. Domainimizi seçtiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi domain yönetme paneli çıkacak. Bu panelden aşağıda ki gibi DNS zone kısmını seçin çıkacak panelde son işlemlerimizi yapıp domainimizi blogger’a taşıyabiliriz.
Karşımıza aşağıda ki gibi bir sayfa çıkacak çıkan sayfadan son işlemlerimizi yapıyoruz. Dikkat etmemiz gereken unsurlar cpanel ekleme işlemlerini düzgün bir şekilde yapmak aşağıda ki resimde biz daha önce eklediğimizden domain adresi gözükmekte ama sizin sayfanızda boş gözükecektir. Çıkan sayfada yeni dns ekle kısmından Cpanel’i seçiyoruz. Çıkan sayfada  Domain Adı Giriniz kısmına www  Bir CNAME giriniz kısmına ise ghs.google.com yazıp kaydediyoruz. Aynı işlemi www yazmadan sadece ghs.google.com yazarak tekrarlıyoruz ve kaydediyoruz.

Bu sayfada ki işlemlerimizi tamamladıktan sonra blogger sayfamıza girip domainin yönlenmesini istediğimiz blogun ayarlar kısmına tıklıyoruz. Yayıncılık kısmında bulunan özel alan adı ekleye tıklıyoruz. Daha sonra gelişmiş ayarlara geç kısmına tıklayıp domainimizi başında www olacak şekilde yazıp kaydediyoruz . Böylece domaininiz blogger’a yönlenmiş oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.