Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

163
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?
Hasta Kadın Fotoğrafı
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Etiketler: mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısı ne iyi gelir bitkisel, şiddetli mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısına iyi gelen içecekler, mide ağrısı nasıl geçer kesin çözüm, mide ağrısı belirtileri.
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki mide ağrıları sıkıntısı çekmemek amacıyla ilk atmanız gereken adımlardan biri çiğ sebze yememek olacaktır. Bunlar dışında tüketilen kaynar çay veya kaynar çorba gibi besinler de mideye uzun zamanda rahatsızlık verebilmekte olup normal sıcaklıklarda tüketimi uzmanlar tarafından ön görülmektedir. Ayrıca mide ağrıları belki de hiçbirimizin aklına bile gelmeyecek bir sebepten de kaynaklanabiliyor. Bunlardan biri de dişte oluşan çürüklerdir. Sindirimin ağızda başladığını hesaba kattığımızda oluşabilecek diş çürükleri mide ağrıları gibi problemleri de tetikleyebilmektedir.

Uzmanlar mide ağrıları için ilk çözümü su olarak gösteriyor. Sabah kalkar kalkmaz içilecek olan 1-2 bardak suyun mide açısından çok faydalı  söyleyen uzmanlar, mide dostu olan menüleri de zaman zaman paylaşıyorlar. 

Karnabahar, lahana, elma sirkesi, ıspanak, zeytinyağı, muz ve meyan kökü gibi besinlerin midenin en büyük dostu olduğunu belirterek, bunları tüketmenin midede oluşabilecek kalıcı hasarların önüne geçtiğini de belirten uzmanlar, midenin korunması için gerekenin yapılması gerektiğinin de altını çiziyor.

>Gaz Yapan Yiyecekler Nelerdir?<
>Mide Ağrısı (Rahatsızlıkları) İçin Kür Tarifi? Mide Ağrısı Nasıl Geçer?<
>Gastrite ve Mide Yanmasına Ne İyi Gelir? Gastrit İçin Kürü Tarifi?<

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.