Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Prostat Tedavisi? Prostata Ne İyi Gelir?

274
Prostat Tedavisi? Prostata Ne İyi Gelir?

Etiketler: prostat tedavisi ibrahim saraçoğlu, prostat için ne iyi gelir, prostat brokoli kürü, prostata ne iyi gelir, prostat tedavisi, prostat tedavisi nasıl yapılır.

Prostat Fotoğrafı
Prostat Tedavisi? Prostata Ne İyi Gelir?
Prostat Büyümesi Ameliyatı Sakıncaları;
Bütün dünyada prostat ameliyatları %90′ ı kapalı, %10’u açık ameliyat olarak yapılmaktadır. Bu iki yöntemde de büyük ihtimal ile aynı sorunla karşılaşılır: Cinsel ilişkide meni dışarı atılamaz, mesaneye gelir ve yalnızca idrar ile dışarı atılabilir. Bu problem ile karşılaşma oranı kapalı ameliyatta %50, açık ameliyatlarda ise %80’e çıkabilir.
Son yıllarda kullanılan diğer bir ameliyat yöntemi de Greenlight yöntemidir.
Greenlight Yöntemi: Lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır ve büyüyen prostat dokusunu yüksek enerji ile buharlaştırır.

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Prostat Kanseri

Prostat kanseri, prostat büyümesi, kanser riski taşımakta ve prostat kanseri gittikçe yaygınlaşmaktadır. İstatistiklere göre, prostat büyümesi ameliyatı, prostat kanseri riskini azaltmaz. Prostat büyümesinde yapılan ameliyat prostat kanseri riskini azaltmaz.

Günümüzde talep olduğu taktirde kanseri önlemek için kısırlaştırma yöntemi ile yani er bezleri alınarak, erkeklik hormonu üretimini tamamen engellenmektedir. Ancak dinimizde; değil insanı, hayvanı dahi kısırlaştırmak yasaktır ve kısırlaştırmak kesinlikle tedavi yöntemi değildir.

ProstatTedavisi

Önce beslenmeyi düzeltmek ve mide, bağırsak temizlemesi yapmak, düzenli hacamat olmak ve 3 günlük açlıkları, 7 günlük aralarla 14 defa tekrarlanmak gerekir. 7. ve 14. açlıktan sonra karaciğer temizlenmesi, son karaciğer temizlenmesinden 1 hafta sonra böbrek temizlenmesi yapılmalıdır. 

Yapılan hacamatlar iyileşmeyi hızlandırır. İlk iki hacamat 3 gün, sonraki iki hacamat 1 hafta ara ile sonraki hacamatlar ise durumunuza göre yapılır.

Açlıklar arasındaki 7 gün boyunca; öğleye kadar, 100 gram kırmızı pancar suyu + 100 gram havuç suyu + 50 gram su karışımı  veya

eşit miktarlarda havuç suyu + kırmızı pancar suyu + soğan suyu + su karışımı içenler mükemmel sonuç alır.

Sebze suyu içerken tıbbi ilaçlardan, hazır yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Kan grubu 0 ve B olanlar hiç ekmek, makarna, börek çörek gibi buğday ürünü yememelidir.

Prostatta Sülük Tedavi Yöntemi

Hacamatlar bittikten 1 ay sonra aşağıdaki sıraya göre 4-8 hafta ara ile yapılır.

Prostat kanseri sülük tedavisi uygulanacak alanlar ve sayıları.
  • Kasıklar ve testislere 14-17 tane
  • Cinsel organ, makat ve ikisinin arasına 14-17 tane
  • Bel ve kuyruk sokumuna 14-17 tane(kupa çekilir)
  • Ayaklara(ayak parmakları ve ayak bileklerine), topukların iç ve dış kısımlarına 9-11 adet kupa çekilir.
Prostat Kanseri Tedavisi; Ek Olarak Uygulanacak Tedaviler
  • 4 hafta boyunca her sabah yeni öğütülmüş çörek otu + 1/3 çay kaşığı dövülmüş mürri safi + bal şurubu ile içilir.
  • 3 ay boyunca kısa aralıklarla kasıklara ve er bezlerinin altına çörek otu yağı ve acı kavun yağı ile dairesel hareketler ile masaj yapılır. Acı kavun mevsiminde acı kavun kullanılır.
  • Çiğ soğan yemeklerle, domates ise yemek olarak tek başına çiğ yenir. Soğan her tür kanseri önlemede domates özellikle prostat kanserini önlemede etkilidir. Ancak şifalı olan sera domatesi ve GMO(Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) domates değil doğal domatestir.
  • Yerde oturmalı, mümkün olduğunca sandalye kullanmaktan kaçınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.