Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Singapur Gezi Rehberi? Singapur Turu 2018

125
Etiketler:singapur gezi rehberi, singapur turu, singapur gezi planı, singapura gidenlerin yorumları, singapur gezilecek yerler, singapurda nereler gezilir, singapurun en iyi yerleri
Singapur Fotoğrafı
Singapur Gezi Rehberi? Singapur Turu
Singapur Gezi Rehberi
Tatilde nereye gitsem diye düşünen herkes bu yazımızı mutlaka okumalı. Sizlere oldukça keyifli bir gezi imkanı sağlayacak Singapur tatili hakkında detaylarımız, singapur gezi rehberi yazının devamında.

Eşsiz güzelliklerin bulunduğu Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer alan ve doğal harikaları ile dikkat çeken bir ada ülkesi olan Singapur, dünyanın çok az rastlanılan şehir devletlerinden biri olma özelliğini koruyor.

Singapur fiziksel yapısı itibariyle tropikal bir iklime sahiptir. Bu da tropik yerleri seven gezginler için ideal bir ayrıntıdır. Sinapur’da sıcaklık ve nem yüksek, yağışlar ise çok fazladır. Ülkede genellikle 4 mevsim güneşli bir hava hakimdir. Ülkede Ekim ayına kadar sık yağış olduğu için gezginler ziyaretlerini bu dönemde yapmamalıdır. Sıcaklık ve nem oranının da bu dönemlerde artması, tatilcilere zorluk çıkarabilir. Bu sebeple gideceğiniz günün tercihini dikkatli yapmalısınız.

Singapur Kültürel Çeşitlilik

Singapur çok ırklı bir devlet yapısına sahip olduğu için kültürel çeşitlilik de boldur. Birçok kültürün izlerini görebileceğiniz ülkede, din özgürlüğü yaşanmaktadır. Bu sebeple Budizm, Müslümanlık, Hıristiyanlık, Hinduizm ve Taozim’in kültürel yapılarını burada görebilirsiniz. Birçok farklı kültürden insanın bir arada yaşadığı bu ülkede çeşitli bayramlar da kutlanmaktadır. Yılın belli zamanlarında kutlanan bu bayramlarda çok renkli görüntülere tanık olabilirsiniz.

Singapur oldukça modern bir şehir olduğu için sokakta sigara içmek, sakız çiğnemek bile yasak. Gezerken bu kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Ülkenin nüfusu ağırlıklı olarak Çinliler, Hintliler ve Malaylardan oluşuyor. Singapur halkının gelir düzeyi oldukça yüksek olduğu için halk yemeğini dışarda yemeyi seviyor. Bu yüzden gezilerinizde sokakları canlı ve kalabalık görebilirsiniz.

Singapur’ın en popüler turistik yerlerinden biri olan Marina Bölgesi, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Marina Bölgesi’nde Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli’ni ve üst katı tamamen havuz olan ünlü Marina Sands Otel’i göreceksiniz. Singapur’da ayrıca dünyanın en yüksek dönme dolabı olma özelliğini taşıyan Singapore Flyer da bu bölgede yer alıyor.

Gezinize dünya sıralamasında Bağdat Caddesi’nden hemen önce 2. Sırada yer alan Orchard Road’la devam edebilirsiniz. Burası özellikle akşama doğru iyice kalabalıklaşması ile biliniyor. Pek çok alışveriş mekanın bulunduğu bu caddede rahat rahat bir şeyler satın alırken aynı zamanda eğlenebilirsiniz. 
Singapur Orchard Road Caddesi Fotoğrafı
Singapur Gezi Rehberi-Orchard Road Caddesi
Singapur gezinize, Clarke Quay adıyla bilinen eğlence merkeziyle devam etmelisiniz. Mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Clarke Quay’de, Singapur’un gece hayatını seven insanları bulunuyor. Cıvıl cıvıl olan bu mekanda ellerinizde içeceklerinizle takılabilir, dilerseniz dans edebilirsiniz. Tüm gece çalan müzik sizi rahatlatacaktır.
Bir an önce tatile çıkmak istiyorsanız, Singapur gezisini mutlaka düşünmelisiniz. Hem modern hem temiz hem de güvenli olan bu yerler, size bambaşka bir keyif sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.